SANAT, GÖRSEL, GÖRSEL SANATLAR, GÖRSEL SANATLAR DERSİ,
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GÖRSEL SANATLAR DERSİ SANAT, GÖRSEL, GÖRSEL SANAT görsel sanatlar dersi 2.dönem zümre tutanağı, görsel sanatlar yıllık planlar, görsel sanatlar dökümanları, görsel sanatlar, teknoloji ve tasarım dersi, sanat, desen, yağlı boya, karakalem proje görevleri

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» urartu sanatı slayt indir
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyÇarş. Nis. 09 2014, 19:14 tarafından ylmzxp

» VİTRAY NEDİR VİTRAY SANATI
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyÇarş. Şub. 05 2014, 07:43 tarafından tasarımcı

» resim sanatı
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyÇarş. Şub. 05 2014, 07:37 tarafından tasarımcı

» Karikatür Sanatı? Karikatürist Kimdir? Karikatür Nasıl Çizilir?
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyPerş. Ocak 30 2014, 15:23 tarafından tasarımcı

» tuzak kurmak
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyC.tesi Ara. 28 2013, 03:18 tarafından tasarımcı

» ağaç kesilmesin
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyC.tesi Ara. 28 2013, 03:12 tarafından tasarımcı

» İbrahim ÖZDABAK karikatürleri
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyPaz Ara. 01 2013, 09:16 tarafından tasarımcı

» İbrahim ÖZDABAK
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyPaz Ara. 01 2013, 09:14 tarafından tasarımcı

» ev arkadaşım erkek
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyC.tesi Kas. 30 2013, 18:41 tarafından tasarımcı

» kaplumbağa ve tavşan
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyC.tesi Kas. 30 2013, 18:36 tarafından tasarımcı

» Kaligrafi nedir?
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptySalı Eyl. 03 2013, 08:54 tarafından tasarımcı

» rönesans resim sanatı
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyPtsi Ara. 31 2012, 10:41 tarafından tasarımcı

» yetenek atölyesi
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyÇarş. Haz. 06 2012, 02:57 tarafından tasarımcı

» FAHRETTİN KÖKLÜ (POLİS VE FARE)
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyC.tesi Haz. 02 2012, 04:44 tarafından tasarımcı

» evlenme teklifi
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptySalı Mayıs 29 2012, 07:26 tarafından OPTIMISTIC

» boynun neden eğri
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptySalı Mayıs 29 2012, 07:24 tarafından OPTIMISTIC

» boynun neden eğri
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptySalı Mayıs 29 2012, 07:23 tarafından OPTIMISTIC

» evlenme teklifi
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptySalı Mayıs 29 2012, 06:54 tarafından OPTIMISTIC

» kimden peydahladın
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptySalı Mayıs 29 2012, 06:51 tarafından OPTIMISTIC

» perspektif konu anlatımı video izle
Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyPtsi Mayıs 21 2012, 20:12 tarafından tasarımcı

SON DAKİKA HABER
ZİYARETÇİ DEFTERİ
GÜNLÜK BURCUNUZ
Günlük Burç
MEB HABER BANDI
FORM GAZETE BAŞLIKLARI
HAVA DURUMU
İL İL TÜRKİYE
forex
İNG-TÜRKÇ DİL ÇEVİRİ

Türkçe - İnglizce / İngilizce - Türkçe Çeviri
Kelime:

© 2008 forex

forex
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 208 kişi Paz Tem. 30 2017, 17:00 tarihinde online oldu.
GÖRSEL SAYAÇ
https://gorselsanatlar.yetkinforum.com/

Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi

YazarMesaj
tasarımcı
Admin

Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Empty
MesajKonu: Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi   Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi EmptyPtsi Mayıs 07 2012, 18:29

GÜRPINAR 80. YIL GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSESİ
Okul Kodu: 972750
Okul Müdürü: ÖZER ÖZTOP
Telefon: 0 (212) 880 89 34
Fax: 0 (212) 880 89 33
E-Posta: 972750@meb.k12.tr
Web: 80yilgssl.meb.k12.tr
Adres: Pınartepe Mh. Zeytin Sk. No:1
Gürpınar / Büyükçekmece-İSTANBUL
Harita için Tıklatınız...

GÖRSEL SANATLAR BÖLÜMÜ

Okulumuzun Görsel Sanatlar Bölümü 2010-2011 yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim faaliyetine başladı. Her yıl 30 öğrenci alacağımız Görsel Sanatlar bölümümüzde şu an 18 öğrenci öğrenim görmektedir. Öğrencilerimiz ağustos ayında yapılan yetenek sınavını kazanarak okulumuza kayıt yaptırmışlardır.

2011'de yapılan yetenek sınavında 30 öğrenci resim bölümünde öğrenime devam etmektedir.

Öğrencilerimiz, Bölüm Başkanımız Ayşe BİRCAN, Resim Öğretmenlerimiz Serhan BÜKLÜ ve Diler ÇELİKÖRS tarafından yapılan atölye ve desen derslerinde yeteneklerini geliştirmeye ve kendi sınırlarını keşfetmeye çalışıyorlar.

Öğrencilerimiz okulumuzda bulunan iki atölyede çalışmalarını sürdürmektedir. 1. Dönem boyunca karakalem, bakarak desen çalışması yapmışlardır.

Görsel Sanatlar Bölümü öğrencilerimizin girebileceği üniversiteler ve bölümlerden bazılar şunlardır:

*Resim-İş Öğretmenliği
*Güzel Sanatlar Fakültesi
*Fotoğraf
*Geleneksel Türk El Sanatları
*Grafik
*İç mimarlık
*Heykel
*Seramik-Cam
*Tekstil

Güzel Sanatlar Fakültelerini Bitiren Öğrencilerin Çalışma Alanları

Mutlu bir hayat kişiliğimize uygun bir meslek seçmekte mümkün oluyor.
Uzmanlar meslek seçiminde doğru tercih yapma konusunda sürekli uyarıyorlar. Öğrencilere sırf üniversite okumuş olmak için değil gerçekten sevdikleri istedikleri mesleği bulmaları için tavsiyelerde bulunuyorlar çünkü dünyada öne çıkan meslekler sürekli değişiyor. Örneğin hukuk mimarlık mühendislik psikoloji ve işletme gibi geleneksel alanlara ilgi her zaman yoğun ilgi olmasına karşın. değişen dünyada çok boyutlu, yeni teknolojilere hakim, tasarım ve kültür sanat endüstrisine yakın, iletişim çağından anlayan sorunları öngörebilen çok boyutlu düşünme becerisi olan kişilerin meslek kuruluşlarında tercih edilmesi söz konusudur.

Toplumun en önemli kaynağı insandır. Bir ülkenin kalkınması çağdaş gelişmeyi hızlandırmak milli değerleri korumak ve verimliliği artırmak ancak insana yatırımla mümkündür.

1) Resim heykel grafik tekstil Uygulamalı Sanatlar bölümleri güzel sanatlardan mezun olan öğrenciler
Eğitim formasyonu almak kaydı ile ilk ve orta öğretimde devlet ve özle okullarda resim iş öğretmenliği yeni adı ile görsel tasarım ve resim öğretmenliği
2) Sanat galerilerinde sanat danışmanlığı ve işletmeciliği
3) Çeşitli üniversitelerde öğretim elemanı ve yöneticilik görevleri
4) Çeşitli bankaların sanat galerilerinde yöneticilik
5) Özel atölye açarak halka sanat eğitimi verme imkanı
6) Okul öncesi ve daha ileri yaş gruplarına etüt merkezi Çocuk sanat eğitim merkezlerinde işletmecilik ve eğitmenlik
7) Kültür bakanlığının kültür ve sanat ile ilgili bölümlerinde çalışma imkanı
Cool Çeşitli devlet kurumlarında alanları ile ilgili iş imkanı örnek Talim ve Terbiye kurumunda çalışma bakanlığında milli eğitim matbaası gibi resmi kurumlarda
9) Devlet televizyonlarında ve özel televizyonlarda sahne ve grafik tasarımları ile ilgili birimlerde
10) Belediyenin kültür sanat hizmetleri ile ilgili bölümlerinde
11) T.B.M.M. kurum sanat danışmanlığı
12) Çeşitli fabrika ve endüstriyel tasarım firmalarında tasarımcı ve çizer olarak çalışma imkanı.
13) İç mimari el sanatları uygulamalı sanatlar ile ilgili bölümlerin kendilerine özgür iş alanları olup bu bölümlerde yetenek sınavı ile öğrenci almaktadır.
14) Resim heykel moda tasarım vb. ticari işletme kurma imkanı olup kişiler kendi yaratıcılıklarını kullanarak sanatın zanaat önünü harekete geçirip girişimci bir işletmeci olabilir. Her alanda olduğu gibi girişimci ruha sahip olup kendimize yeteneklerimize uygun iş alanı gösterebiliriz.
15) Güzel sanatlar fakülteleri okuyan öğrencilerimiz okullarında üstün başarı göstermeleri durumunda yurt dışına eğitim amaçlı gönderilmekte ve nitelikli insan olma yolunda eğitim almaktadırlar.
16) Merkez bankasında para tasarımcısı vb.
17) Yayın evlerinde çizer ve tasarımcı eğitim öğretim araç ve gereç materyal hazırlamada iş bulması ve üretme imkanı bulabilmektedirler.
19) Çeşitli sanayi ve ticaret odalarının desteklediği ve kurduğu sanat galerilerinde yöneticilik ve organizatörlük.
20)Sanat müzesi işletmeciliği uluslar arası ve yurt içindeki sanatların eserlerinin sergilenmesi ve satış işi müzayedecili bugün son derece karlı olan bu işi ne yazık ki sanat eğitimi dahi almamış belli ekonomik gücü olan insanların yürüttüğü görülmekte olup bu güzel sanatlar eğitimi olan gençlerimizin meslek olarak seçmelidir.
21)Devlet opera ve Balesinde sahne tasarımı ve ressamlığı kültür bakanlığı kanalı ile bu işe girilebilir.
22)Güzel sanatlar fakültelerinin seramik bölümünde mezun olalar seramik fabrikalarında tasarım ve üretim aşamasında çalışmaktadırlar. Kendi imalat atölyelerini kuran bazı girişimci ruhu olan kişiler seramik ürünlerini uluslar arası düzede pazarlayarak ticaretini yapmaktalar.

MÜZİK BÖLÜMÜ

Gürpınar 80. yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müzik bölümü Haziran 2010 tarihinde kurulmuştur.

Ağustos ayında yapılan yetenek sınavıyla öğrenci alan müzik bölümümüzde 18 öğrenci öğrenim görmektedir.

Öğrenciler temel çalgıları piyanonun dışında kendi ilgi yeteneklerine göre bireyselsel çalgı dersi de almaktadır.

Okulumuzda keman, yan flüt, viyola, çello, bağlama, gitar, bateri, kanun gibi çalgıların dersleri verilmektedir.

Müzik Bölümü için hazırlanmış yedi adet bireysel çalışma odası ve işitme sınıfı ile konferans salonunda öğrenciler eğitimlerini sürdürmektedir.

Müzik bölümümüz her yıl yetenek sınavıyla 30 öğrenci alacaktır.

Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Muz1

EĞİTİMİN AMACI VE ŞEKLİ

Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri, güzel sanatlar ve spor alanında yetenekli öğrencilerin eğitim-öğretim görmelerini sağlamak ve yükseköğretime alt yapı oluşturmak amacıyla açılmış olan, yatılı, gündüzlü olarak 4 yıl süresince eğitim veren okullardır.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Bu okullarda Bakanlıkça uygun görülen ders çizelgeleri ve öğretim programları uygulanır. Programlar düzenlenirken alan derslerine ağırlık verilir.

Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri Anadolu Lisesi statüsünde olduğundan, İngilizce ve kültür dersleri de ağırlıklı olarak programda yer almaktadır. Okulumuzdan mezun olan öğrenciler aynı zamanda üniversitelerin sanat alanı dışındaki alanlarına da yönelebilirler.

Eğitim-öğretim Türkçe yapılır. Alan derslerindeki sanatla ilgili terimlerin yabancı dildeki karşılıkları da öğretilir.

Müzik bölümünde toplu ders olarak okutulmakta olan Müziksel İşitme-Okuma-Yazma, Müziğe Giriş, Koro, Orkestra, Müziksel Yaratıcılık ve Müzik Tarihi derslerinin yanı sıra, her öğrenci zorunlu çalgı olarak Piyano ve bireysel çalgı olarak da Keman, Viyola, Viyolonsel, Kontrabas, Flüt, Gitar, Bağlama, Kanun ve birinin eğitimini almaktadır.

Alan uygulamaları ve etkinlikleri, öğrencilerin ilgi, istek ve yeteneklerine göre bireysel veya grup halinde öğretmen yönetiminde yapılan serbest çalışmalardır. Bu çalışmalarda okul yönetimi, öğrencilerin okulun resim atölyesi, müzik odası, laboratuar, kitaplık ve konferans salonu gibi imkânlarından yararlanmaları için gerekli önlemleri alır.

Öğrenciler uygulama çalışmalarına, yarışmalara, konser, konferans, panel ve sergi gibi sanat etkinliklerine, öğretmenlerinin sorumluluğunda katılırlar ve bu sürelerde izinli sayılırlar.

Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Muz2

MÜZİK BÖLÜMÜNDE MEZUN OLDUKTAN SONRA ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ ŞARTLARI NELERDİR?

Okulumuz müzik bölümünden mezun olan öğrenciler; Eğitim Fakültelerinin Müzik Öğretmenliği; Konservatuarların Şan ve Müzikoloji bölümleri ile Müzik ve Sahne Sanatları Fakültelerinin Müzik Bölümlerine başvurabilirler.

Bunlar için öğrencinin, başvuracağı üniversitenin istediği puandan Y.G.S.'yi kazanmış olması ve başvurulan üniversitenin yetenek sınavını kazanması gerekir.

SPOR BÖLÜMÜ

Spor Bölümümüz her yıl özel yetenek sınavı ile 30 öğrenci almaktadır.

Öğrencilerimiz aşağıdaki spor dallarında eğitim görmektedir ve bu spor dallarından herhangi birini profesyonel olarak yapma imkanı bulmaktadır.

Futbol

Yüzme

Atletizm

Jimnastik

Basketbol

Kayak

Tenis

Yelken

Voleybol

Binicilik

Güreş

Boks

Uzak Doğu Sporları (Tekvando, judo, karate… vb)

Öğrencilerimiz Word Point Spor Tesislerinde, Gazanfer Bilge Kapalı Spor Salonunda antrenman ve spor çalışmalarını sürdürmektedir.

Öğrencilerin okula kayıt yaptırdıktan sonra, bir spor kulübünde sporcu olmaları ve lisanslı olmaları zorunludur.

Öğrencilerimiz kendi branşlarında başarılı bir sporcu olmaya çalışırken, bir yandan da Spor Akademilerine hazırlanmaktadır.
https://gorselsanatlar.yetkinforum.com

Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSELERİ TELEFON VE FAX NUMARALARI
» EN GÜZEL MANİLERİMİZ
» güzel sanatlara hazırlık çalışmaları
» GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK VE HOBİ KURSLAR İÇİN ARAYIN
» GÖRSEL SANATLAR